Domov mládeže Alšova 24 – 28, Opava

Sdělení pro žáky a zákonné zástupce žáků ubytovaných v domově mládeže

Sdělujeme všem žákům, kteří již nebudou v DM do konce školního roku bydlet, že jim bude v těchto dnech a časech umožněno, aby si vystěhovali všechny věci a odevzdali klíče od pokojů a čip. Pokoje budou následně vydezinfikovány a bude v nich umožněno ubytování žáků, kteří jsou v posledním ročníku a o ubytovací služby projeví zájem. Tito budou ubytováni na pokojích po jednom!

Vystěhování věcí je možné v těchto termínech:
ČTVRTEK 7.5. od 13.00 do 17.00 hod.
PÁTEK 8.5. od 09.00 do 13.00 hod.
SOBOTA 9.5. od 09.00 do 13.00 hod.
NEDĚLE 10.5. od 13.00 do 17.00 hod.

DM bude znovuotevřen od pondělí 11.5.2020 12.00 hod (po skončení konzultací) a rovněž bude ubytovaným od oběda 11.5. nabídnuta celodenní strava. 

POZOR! – Vzhledem k mimořádným opatřením spojených s šířením koronaviru a uzavřením škol a školských zařízení sdělujeme žákům a zákonným zástupcům žáků ubytovaných v domově mládeže SŠHS a VOŠ, aby neprováděli platbu za měsíc květen 2020. Celkové vyúčtování plateb za stravu a ubytování proběhne na konci školního roku. S ohledem na vývoj situace budete průběžně informováni i v dalších měsících.

Přihláška na DOMOV MLÁDEŽE

Domov mládeže Alšova 24–28, Opava je zařazen do I. kategorie ubytovacích zařízení a slouží k ubytování žáků a studentů středních škol a Vyšších odborných škol. Ubytovací kapacita je 110 míst. K ubytování žáků a studentů je k dispozici 1 jednolůžkový pokoj, 11 dvoulůžkových pokojů a 29 třílůžkových pokojů. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení – WC a sprchu.

Cena za ubytování studentů a žáků v DM Alšova ve školním roce 2019/2020 :

  • jednolůžkový pokoj 1.600,– Kč
  • dvoulůžkový pokoj 1.400,– Kč
  • třílůžkový pokoj 1.300,– Kč

Ubytování a stravování se v domově mládeže finančně hradí měsíčně příkazem k úhradě. Částka za ubytování musí být poukázána na účet č. 115-4403270257/0100 u KB v Opavě nejpozději do 28. dne předcházejícího měsíce. Na každém patře DM je kuchyňka vybavena vařičem, varnou konvicí, mikrovlnnou troubou a ledničkou. V zařízení je kuchyň a jídelna.

Pro společenské a kulturní vyžití slouží velký sál vybavený moderní audiovizuální a výpočetní technikou, klubovna v suterénu a televizní místnosti s moderní audiovizuální technikou. V zařízení je studovna vybavena výpočetní technikou, připojení na internet je možné ve všech prostorách DM. Pro sportovní vyžití ubytovaných je v DM hřiště s polytanovým povrchem – malá kopaná, nohejbal, basketbal, odbíjená a tenis. V suterénu je umístěna posilovna a herna stolního tenisu. Ubytovaní studenti a žáci mají k dispozici také herní automat – stolní fotbal. Nezbytná a nezanedbatelná je také relaxace – k tomu slouží gril s posezením v prostorách dvora. V našem zařízení, sloužícím k relaxaci, odpočinku a očistě jak duševní, tak i tělesné, je infra sauna, která se těší velké oblibě ubytovaných a je plně využívána. Domov mládeže je umístěn v pěkném a klidném prostředí nedaleko městského centra. V blízkosti DM je kino, divadlo, loutkové divadlo, studentský klub, čajovna a jiné společenské instituce.

Naše zařízení nabízí ubytování a stravování rovněž v doplňkové činnosti. Během týdne (od pondělí do pátku) je možno se ubytovat ve třech apartmánech (dva dvoulůžkové, jeden jednolůžkový), v sezóně od 30. června do 30. srpna a mimo sezónu o víkendech a v době kumulovaného školního volna je kapacita ubytování až 116 lůžek. Minimální počet ubytovaných je 40 osob. Rezervaci ubytování skupin je třeba provést alespoň 3 týdny před ubytováním. Prostředí domova je vhodné i pro pořádání seminářů, školení a kurzů. V objektu je možné zajistit také stravování formou plné penze i polopenze.

Domov mládeže je koncipován jako hotel se všemi službami, které ubytovaný host vyžaduje ke spokojenému pobytu. Naše služby využívají zejména sportovci při různých soutěžích a turnajích, zástupci státních organizací pro školení a kurzy a v nemalé míře také známé osobnosti kulturního, společenského a politického života.

Nabízíme své služby i Vám.
Mgr. Michal Petro, vedoucí vychovatel DM Alšova.