GASTRO DEN

Ve čtvrtek 7. 6. 2018 se ze všedního pracovního dne ve školní restauraci Vesna a v přilehlé zahradě stal GASTRO DEN. Jednalo se o vůbec první ročník, který vznikl z myšlenky propagovat naší školu, která má v podtitulu Škola plná života.

Od 8.00 hodin se otevřely brány pro 6 základních škol z Opavy, kterým byla naše škola a některé z dobrot prezentovány formou tzv. Dětského dne. Byl připraven skákací hrad REMAX, míchané nealkoholické drinky, soutěže o ceny, kadeřnické služby a drobné degustace pekárenských a mražených výrobků. Pro větší děti a zájemce z řad veřejnosti bylo naplánováno zahájení od 12.00 hodin. Celým odpolednem provázel Mgr. Alexandr Burda ze SU Opava, který postupně představil pány šéfkuchaře Lubomíra Brázdu, Jana Slavíka, Davida Wisniowského, Davida Engela a Petra Šislera. Tito gastronomičtí matadoři z Vitany, Dr. Oetkera, Bidfoodu, Montyconu a Mavy se postarali nejen o atmosféru ve stylu Garden food festivalu, ale hlavně o chuťové buňky účastníků a všech hostů. Vždyť grilovaná masa, pečená celá krůta, exotické barbecue, dobroty z woku se nedělají ve školní restauraci každý den. Vše doladil tataráček z hlívy ústřičné, grilovaná zelenina, palačinky s ovocem, čokoládové brownies, atd. Jelikož jako škola razíme zdravý životní styl, nápojová firma Vitaminátor dodala to nejlepší, co má na trhu.

Se svými vlastními klobáskami se přišli pochlubit studenti oboru řezník a lázeňské oplatky před zraky hostů připravoval rovněž náš zručný učeň. Proti přehřátí nás po celý den chránila firma Bidfood s nanukovým koutkem, který byl neustále v obležení. Sommeliérem z firmy OstraWINA se stal v tento slavnostní den student Slezské univerzity Robert Zwinger, absolvent naší školy. Barmanský a baristický koutek obsluhovali studenti 3. ročníku, stejně jako výčepní, kteří hasili žízeň návštěvníků výrobky opavské firmy Věžička s.r.o.

Během dne se na nás přišlo podívat i několik bývalých i současných učitelů se studenty. Potěšili zejména ti, kteří už jsou nějaký čas ze školy pryč. Absolventů, kteří se přišli podívat bylo čím dál více a každý z nich, kdo se hrdě přihlásil, dostal žlutý odznak s titulem Hrdy absolvent. Sešlo se nás ten den opravdu hodně.

Vstup na akci byl zdarma.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 20. června 2018, Mgr. Jiří Vizauer

další aktuality »