PODBESKYDSKÝ JEŠTĚR

Dne 22. února 2018 proběhl ve Frýdku-Místku již čtvrtý ročník regionální soutěže Podbeskydský ještěr pro žáky oboru Cukrář, který byl zároveň rekordní co do počtu zúčastněných škol: přihlásilo se dvanáct soutěžících a díky například účastníkům z Přerova, Prostějova, Olomouce a Znojma jsme překonali regionální rozměr soutěže. Soutěž se konala pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislava Folwarczného a ve spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů České republiky.

Společným zadáním bylo připravit slavnostní dort libovolného tvaru na volné téma. Práci soutěžících i její výsledek pak hodnotila tříčlenná odborná porota, které předsedala Eliška Dernerová, předsedkyně brněnské pobočky Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Dalšími členkami byly Veronika Kučová a Gabriela Hanáková. Práce soutěžícím trvala pět hodin, během kterých připravili slavnostní dort a také degustační vzorek pro porotu.

Také my jsme měli v soutěži své želízko v ohni, žákyni druhého ročníku Elišku Holečkovou, která se připravovala pod vedením učitelky odborného výcviku Marie Ferraraccio a umístila se na krásném šestém místě. Děkujeme Elišce za reprezentaci školy a doufáme, že se jí bude dařit i v příštím ročníku, kterého by se opět chtěla zúčastnit.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 13. března 2018, Marie Ferraraccio – UOV

další aktuality »