Mezinárodní barmanská soutěž

Dne 15. 3. 2018 se naši studenti zúčastnili mezinárodní barmanské soutěže Junior Cocktail Competition - O pohár náměstka hejtmana MS kraje 2018. Pořadatelem soutěže byla Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm, p.o. zastoupená RNDr. Ivo Hermanem, ředitelem školy. Odborným garantem byla Česká barmanská asociace.

Soutěže se zúčastnili tři žáci naší školy. Iveta Urbášková z třídy 2. B, Lucie Ambrožová z třídy 1. B, které jsou v barmanských soutěžích úplnými začátečnicemi a David Janáč z třídy 3. B., který je už ostříleným soutěžícím. Zkušenosti nasbírané v ostatních soutěžích se mu velice hodily a umístil se v mezinárodní konkurenci maďarských a slovenských barmanů na krásném 4. místě. Soutěže se celkem zúčastnilo 15 odborných škol.

David Janáč si pro své komisaře připravil drink z pyré vyrobené z červené řepy a okurky, ginu, fernetu Zero, jalovcového sirupu Monin toniku a čerstvé citronové šťávy. Nápoj komisařům velmi chutnal, technika přípravy byla nejlepší ze všech barmanů.

Všem studentům za účast a reprezentaci školy děkuji a těším se na další spolupráci.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 19. března 2018, Ing. Pavlína Šmachová

další aktuality »