Marlenka cup 2018

Stejně jako v předchozích dvou letech pořádala naše škola v prostorách školní restaurace Terasa cukrářskou soutěž Marlenka cup. 14 žáků ze sedmi krajských škol soutěžilo v pódiovém vystoupení, během kterého museli v časovém limitu zhotovit výrobek obsahující med a ovoce.

Jako každoročně byly k vidění kreativní a lahodné dezerty, které mnohdy chuťově překvapily náročnou porotu. Firma Marlenka ve spolupráci s Moravskoslezským krajem podporuje obor Cukrář v krajských školách a soutěž mladých učňů je jen jednou z mnoha aktivit na tomto poli.

Novinkou 3. ročníku bylo zařazení soutěže pod patronaci Asociaci kuchařů a cukrářů ČR a možnost sledovat soutěž v přímém přenosu přes školní webové stránky. V konkurenci ostatních škol získaly žákyně naši školy Monika Štěchová a Barbora Miechová šesté a desáté místo.

Vítězkou se stala Z. Slížová z Albrechtovy střední školy Český Těšín, druhé místo obsadila A. Matulová ze SŠGOS Frýdek – Místek a na třetím místě skončila T. Wálková z Hotelové školy Frenštát pod Radhoštěm.

Celkové výsledky Marlenka CUP 2018

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 26. dubna 2018, Mgr. Martin Ruský

další aktuality »