Odborná exkurze do Prahy

Ve dnech 24. – 27. 4. 2018 žáci 2. A cestovního ruchu absolvovali povinnou odbornou exkurzi do Prahy, která navazuje na předmět dějiny kultury a je součástí praxe cestovního ruchu. Exkurzi v rámci praxe také sami skoro celou zajišťovali (jízdenky, objednávky prohlídek, divadla apod.).

První den jsme si s profesionálním průvodcem prohlédli synagogy židovského města a starý židovský hřbitov. Následovala exkurze v 5hvězdičkovém hotelu Carlo IV na Senovážném náměstí. Po ubytování v hotelu Olga v Holešovicích den zakončila večerní prohlídka Petřína – zabloudili jsme v bludišti, vyšlapali schody na rozhlednu a kochali se krásou noční osvětlené Prahy.

Druhý den už byli sami sobě průvodci. Čekal nás Pražský hrad (chrám sv. Víta, Starý královský palác, bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička) a celá Malá Strana včetně Karlova mostu a Kampy.

Třetí den žáci „průvodcovali“ památky Starého a Nového Města pražského (Národní divadlo, Staroměstské nám., Karolinum, Betlémská kaple, Prašná brána, Tančící dům, Stavovské divadlo, Obecní dům atd.). Patřičně uchozeni si mohli večer odpočinout v Divadle Broadway při muzikálu Muž se železnou maskou. Ludvíka XIV. hrál a zpíval David Gránský a další obsazení bylo také hvězdné, např. Josef Vojtek jako d´Artagnan, Petr Kolář v roli Athose a Porthos v podání Václava Vydry.

Poslední den zbývalo „odprůvodcovat“ Vyšehrad a zvládnout prohlídku Senátu s průvodcem.

I když to tak nevypadá, tak se občas našel i prostor pro osobní volno. A výsledný počet kilometrů? Pokud mobilní aplikace nelžou, tak asi 50 km.

Fotografie Fotografie

Vloženo: 1. května 2018, Mgr. Dominika Horáková

další aktuality »