Zahraniční praxe – Lake District

V letošním roce jsme navázali kontakt s absolventem naší školy Adamem Bujokem, který je úspěšným managerem hotelu The Wild Boar u jezera Windermere v národním parku Jezerní oblast (Lake District) v severozápadní Anglii. Tento hotel je součástí hotelového řetězce English Lakes Hotels Resorts & Venues (englishlakes.co.uk).

Výsledkem našeho několikaměsíčního vyjednávání je zajištění tříměsíční letní praxe pro prvních osm žáků maturitních oborů Cestovní ruch a Hotelnictví. Ti budou mít možnost absolvovat svou povinnou letní praxi v nádherné kopcovité krajině, která získala svůj název díky zhruba šedesáti jezerům ledovcového původu. Tato destinace byla mimo jiné inspirací pro Jezerní básníky, kteří zde žili a tvořili na přelomu 18. a 19. století. Od roku 2017 je tento největší národní park Anglie také součástí Světového dědictví UNESCO.

Každoročně ho navštíví šestnáct až osmnáct milionů lidí, kteří mohou využít širokou nabídku nabízených turistických atrakcí, například plavbu parníkem po jezerech, cykloturistiku či horolezectví. Vzhledem k množství biofarem a minipivovarů je tato oblast také oblíbeným cílem labužníků a my věříme, že se stane také oblíbeným místem letní praxe našich žáků.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 3. května 2018, Mgr. Olga Klimentová

další aktuality »