Světový šampion v parkouru studuje na naší škole!!!

Parkour je umění pohybu v překonávání překážek. Při něm jsou využívány přirozené pohyby jako běh, skákání a lezení, pomocí kterých se co nejefektivněji a nejrychleji dostává člověk z místa na místo. Smyslem je ovládnout lépe své tělo jako celek. Cílem je být silnější, aby člověk byl užitečnější jak v běžném životě, tak v případných extrémních situacích, které mohou nastat i v moderním světě.

Ve dnech 13. - 15. září 2019 proběhl v maďarské Budapešti závod, olympiáda neolympijských sportů, World Urban Games, kterého byl součástí i parkour. Závodu se účastnili vybraní závodníci ze světové elity. Mezi muži exceloval Matěj Srovnal, žák 3. B. V kvalifikaci Speed-Runu obsadil 5. místo, v semifinále pak 3. místo.

Stal se tak horkým favoritem tohoto závodu na medailové pozice. Matěj nakonec vybojoval pro ČR úžasné 1. místo a stal se tak prvním majitelem zlata v České republice v parkouru z World Urban Games. V kategorii Freestyle mu uniklo finále jen o 0,5b a 9. místo bylo pro něj v obrovské konkurenci skvělé umístění. Matějovi gratulujeme k obrovskému úspěchu a přejeme mnoho štěstí na 1. oficiálním mistrovství České republiky v listopadu. Informace a foto čerpány z webových stránek České gymnastické federace.