Workshop Finanční gramotnost

Průzkumy ukazují, že česká společnost na tom není s finančním vzděláváním dobře, lidé neumí s penězi hospodařit a dlouhodobě své výdaje plánovat. Dluhy, insolvence a exekuce jsou pak často osobní tragédií.

S finančním vzděláním se musí začít už u žáků. Proto naše škola navázala spolupráci s vedením pobočky ČSOB v Opavě, Hrnčířské ulici. 3. a 4. října 2019 proběhly workshopy pro žáky 4. ročníku maturitních oborů na Tyršově ulici a třídy Podnikání na Husově ulici. Bankéřka v rámci projektu Finanční vzdělávání ČSOB pro školy procházela jednotlivá témata finančního světa hravou formu, pro žáky připravila zajímavou prezentaci, situační videa, výukové materiály, soutěže a kvízy. „Tématem finanční gramotnosti je jednoduše neutratit všechno. Je to o tom, za co utrácím, kolik co stojí a co si můžu dovolit. To, co dnes neutratím, se může mnohem lépe a zásadněji hodit později,“ vysvětlila žákům smysl vztahu k penězům ředitelka opavské pobočky Zuzana Kasprowiczová Desenská.

Základy finanční gramotnosti jsou důležité pro spokojený život našich absolventů a správného budování vlastní kariéry. Doufáme, že spolupraáce bude pokračovat a žáci budou vzděláváni i v dalších oblastech finančního světa.

Fotografie

Vloženo: 9. října 2019, Mgr. Michaela Kryšpínová

další aktuality »