VELETRH POVOLÁNÍ OPAVA

Veletrh povolání pořádaný opavským Úřadem práce navázal na tradiční akci pořádanou mnoho let SŠT Opava pod názvem INFORMA. Veletrh se konal v pozměněné podobě, neboť ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Opava se portfolio vystavovatelů rozšířilo o zaměstnavatele, kteří do stánků vnesli praktické interaktivní ukázky daných povolání.

Veletrh byl určen široké veřejnosti, ale hlavně žákům 9. tříd základních škol, kterým by mohl pomoci v rozhodování, jakou střední školu si vybrat. V letošním roce se 24. a 25. října představilo více než 50 středních škol, včetně jejich sociálních partnerů. Víceúčelovou halu v městských sadech zaplnily stánky škol především z Opavy, ale nechyběly ani vzdálenější střední školy např. z Ostravy, Šternberka, Oder či Hranic. Každá škola se snažila co nejatraktivněji předvést zájemcům. Stánky s letáky a propagačními materiály, ochutnávkami výrobků, často i názornými pomůckami, byly v obležení žáků.

Naše škola se této akce pravidelně účastní. Učitelé, ale především žáci prezentují maturitní obory Cestovní ruch a Hotelnictví, obory ukončené výučním listem - Výrobce potravin, Řezník – uzenář, Pekař, Cukrář, Kuchař – číšník, Prodavač a Kadeřník. Zájemci o studium i jejich rodiče si mohli prohlédnout výrobky jednotlivých oborů, šikovná děvčata oboru Kadeřník vytvářela přímo na místě krásné účesy. Nabízeli jsme také různé ochutnávky, např. čerstvě upečené lázeňské oplatky s logem školy, masné výrobky stipendijně podporovaného oboru Řezník – uzenář, barmani předváděli své umění při míchání nealkoholických nápojů. Jsme rádi, že se na této akci podíleli naši sociální partneři – firma Knappe, Bivoj, Globus či Mondelēz International, jejichž výstavní stánek neminul jediný návštěvník. Majitel pekáren Martin Knappe osobně s neutuchající energií pletl s učni po oba dny pletýnky a rohlíčky, které posléze na místě kynuly a pekly se. Návštěvníci tak viděli, jak krásná, ale zároveň i náročná je tato práce. Vůně čerstvě upečeného pečiva a koláčků lákala.

Veletrh zaplavily davy návštěvníků a jsme přesvědčeni, že naše škola svou krásnou prezentací upoutala poroznost mnoha budoucích žáků.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 30. října 2019, Mgr. Michaela Kryšpínová

další aktuality »