JA Citi Innovation Camp

Dne 23. 10. 2019 se 5 žáků třídy 4.B v doprovodu paní učitelky Ing. Jitky Honkové vypravilo do Brna na již 4. ročník soutěže Innovation Camp organizovaný JA Czech ve spolupráci se společností Citi Foundation.

Soutěže se zúčastnilo 96 studentů z České republiky a Slovenska. Žáci byli rozděleni do šestičlenných smíšených týmů a jejich úkolem bylo vyřešit výzvu zadanou společností Citi. Zadáním bylo vymyslet podnikatelský plán se zaměřením se na inovativní produkt, který bude trvale udržitelný a šetrný k přírodě. Studenti měli 3 hodiny na vypracování prezentace a následně ji prezentovali před ostatními studenty a odbornou porotou.

Letošní konkurence byla velká, a týmy vyrovnané, ale našim studentům se podařilo obsadit 1. a 3. místo.

Nejvíce bodů, a tedy i 1. místo, získal tým Terezy Premusové s názvem ,,Heatcup´´, který představil termosenzitivní kelímek na nápoje. Tým se zaměřil nejen na aktuální poptávku, ale ve svém produktu zohlednil i ekologii, udržitelnost a design.

Na 3. místě se umístil tým ,,TakŽe ?´´, jehož členem byl Tomáš Gural. Přišli s nápadem na vytvoření mobilní aplikace, která při naskenování vyhodnotí, co a kde máme recyklovat.

Fotografie Fotografie

Vloženo: 12. listopadu 2019, Tereza Premusová, 4.B

další aktuality »