Jak se žije a studuje na Floridě?

Místo své čtvrteční ranní dvouhodinovky tělocviku si mohli žáci 3. A procvičit pro změnu americkou angličtinu. A že to stálo za to! Christian Hughes, mimořádně technicky nadaný a velmi ambiciózní šestnáctiletý student ze slunečné Floridy, byl 14. listopadu skvěle připraven i naladěn. Možná k tomu přispěl i výborný čokoládový milk shake ze školního bufetu :-)

Christian je v tomto školním roce studentem Slezského gymnázia v rámci programu výměny mládeže Rotary International.

A protože je jeho současnou host-cousin Klára Sabová, žákyně třídy 3. A, bylo zprostředkování dvouhodinové návštěvy na naší škole easy-peasy. Ve své prezentaci se zaměřil zejména na školský systém v USA a volnočasové aktivity i životní styl středoškoláků.

Co všechno se ještě třeťáci maturitního oboru Cestovní ruch v průběhu diskuze od Christiana dozvěděli? Že žije v nejstarším americkém městě St. Augustine, jehož hlavní příjmy jsou z cestovního ruchu. Že se ve volném čase zajímá o moderní technologie, astronomii, robotiku a auta. Že miluje svíčkovou se šesti a kofolu („I’ll never come back to that coke again.“). Že jsou čeští učitelé podle Christiana ve srovnání s těmi americkými mnohem vstřícnější a ochotnější naslouchat a pomáhat. V Americe se s tím prý rozhodně moc nemažou a výchovné předvolání do ředitelny je každodenní rutinou. Rozhodně překvapil způsob, jakým lze získat na Floridě řidičský průkaz - online, pouze na základě tříměsíčního kurzu. V Disneyworldu v Orlandu byl Christian minimálně stokrát a pokaždé tam pro něj bylo něco nového. Mluví třemi cizími jazyky - španělsky, rusky a za půl roku zvládl i základy češtiny, včetně perfektní výslovnosti „ř“. Christianovi se v České republice líbí a rozhodně si to tady užívá, o čemž svědčí i jeho instagramový profil @christianinczechia.

Po návratu domů plánuje zvládnout náročné přijímací zkoušky na MIT v Cambridge ve státě Massachusetts, podle Christiana nejlepší univerzitu v USA.

We wish him good luck and let all his dreams come true. J

Fotografie Fotografie

Vloženo: 27. listopadu 2019, Mgr. Olga Klimentová

další aktuality »