Den jazyků pro základní školy

Sprechen Sie Deutsch? Parlez-vous français? Говорите по- русски? Do you speak English? Den jazyků pro základní školy se konal 3. prosince. Pozvali jsme žáky základních škol z Opavska a Krnova, abychom jim ukázali, co naši žáci umí – dovednosti v laboratorních cvičeních, umění carvingu, ukázky z předmětů oboru Cestovní ruch, dějiny kultury, jazykové znalosti atd.

Žáci oboru Hotelnictví se dlouhou dobu předtím usilovně připravovali a pod vedením učitelů odborných předmětů předvedli praktické ukázky – pekli různé druhy pirožků, speciality anglické kuchyně, míchali nealkoholické nápoje. Stejně zajímavě byl představen i obor Cestovní ruch. Žáci tohoto oboru seznámili hosty se zájezdy a exkurzemi, které absolvují, sami plánují a průvodcují, či se zahraničními praxemi ve Francii, Německu nebo Řecku. Také naše hosty provázeli po celou dobu školou.

Dále jsme v rámci Dne jazyků připravili prezentace zemí, jejichž jazyky se naši žáci učí – Francii, Anglii, Rakousko–italské pomezí Südtirol a Rusko. Naši vyučující jazyků vytvořili týmy žáků, kteří si připravili řadu přitažlivých soutěží, kvízů, nabízeli hostům typická jídla

a nápoje a snažili se přiblížit realitu těchto zemí nejenom poutavým výkladem, ale také např. kroji. Tato akce se stala již tradicí a doufáme, že stejně úspěšně navážeme na ni i v příštím roce.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 13. prosince 2019, Mgr. Michaela Kryšpínová

další aktuality »