Úspěšný Den otevřených dveří

Vycházející žáci devátých tříd stojí před velkým rozhodnutím, kam si dát přihlášku. Proto naše škola pořádá Den otevřených dveří, aby si žáci i jejich zákonní zástupci vytvořili představu o studiu na naší krásné škole. Ke zdaru toho letošního značnou měrou přispěli také budoucí žáci, kteří přišli ve větším počtu než v loňském roce, aby získali informace o svém příštím studiu. Čekala je nejen prohlídka školy s průvodci, ale bohatý, často i chutný program.

V učebnách obdrželi od vyučujících informace o obsahu vzdělávání, možnostech uplatnění nabízených oborů, školních praxích, akcích, soutěžích a ostatních aktivitách pořádaných školou v průběhu studia. K těmto patří například odborné exkurze, zahraniční praxe, odborné kurzy – např. barmanský, baristický, teatendrový, carvingový, odborné volnočasové kroužky – someliérský, baristický, čepování piva, literární kavárna, lyžařský a turistický kurz, školní kulturní a sportovní aktivity. Budoucí žáky i jejich rodiče zaujalo povídání žáků o zahraničních praxích a zajímavosti z gastrotripů po Jižní Koreji a Číně. V gastrostudiu byly pod dohledem vyučujících odborných předmětů připraveny ukázky flambování, umění carvingu a míchání nápojů, které naši žáci prezentovali, komentovali a odpovídali na zvědavé otázky hostů. Školní restaurace Vesna nabízela ukázky stolování a příjemné posezení u kávy. Hosty školou provázeli naši šikovní žáci, kteří poskytovali další informace o studiu.

Pokud budoucí zájemci o studium nestihli prosincový Den otevřených dveří, mají možnost si školu prohlédnout ještě 29. ledna 2020. Těšíme se na vás!

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 13. prosince 2019, Mgr. Michaela Kryšpínová

další aktuality »