Úspěšné studentky získaly bronzovou cenu vévody z Edinburghu

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu DofE (Duke of Edinburgh International Award) je vzdělávací program pro mladé, které podporuje v osobním rozvoji a získávání nových dovedností a zážitků, a to ve čtyřech oblastech – sport, dobrovolnictví, dovednost a expedice.

Naše škola se do programu zapojila v loňském roce a prvních pět úspěšných absolventek bylo pozváno na slavnostní Bronzovou ceremonii, která se konala ve čtvrtek 5. prosince (symbolicky v den, kdy se slaví Mezinárodní den dobrovolnictví) v nádherném prostředí Empírového sálu Vítkovického zámku v Ostravě. Šedesát studentů a žáků škol z Moravskoslezského kraje zde z rukou Tomáše Vokáče (výkonného ředitele DofE) a Mgr. Stanislava Folwarczneho (náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje, školství a sport) převzalo nejen bronzový odznak a certifikát, ale i dárky od sponzorů. Jsme moc rádi, že mezi nimi nechyběly ani naše studentky - Alžběta Hanáková, Štěpánka Jahodová, Žaneta Opršalová a Hana Pravdová. Pátou úspěšnou bronzovou absolventkou je Eliška Takáčová.

V letošním školním roce se program DofE stal lákavou výzvou pro více než dvacet studentů maturitních oborů Cestovní ruch a Hotelnictví.

https://www.dofe.cz/

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 18. prosince 2019, Ing. Lucie Kavanová

další aktuality »