Z deníku 3. A aneb Liberec – šup na kopec!

Jeden moudrý člověk kdysi pronesl: „Když něco děláš, dělej to pořádně!“ Nic by nedokázalo lépe vystihnout exkurzi třídy 3. A, která se uskutečnila poslední květnový týden v Liberci a jeho nejbližším okolí.

Odjíždělo se v pondělí v brzkých ranních hodinách. Panovala dobrá nálada, protože milí žáci netušili, co je čeká…

Program odborné exkurze začal v Benátkách severu – v Drážďanech. Durch den Zwinger zur Semperoper, von der Katholischen Hofkirche zur Frauenkirche! Žáci měli možnost si procvičit průvodcování nejen v českém, nýbrž také zopakovat a procvičit pár frází v německém jazyce.

Úterní program zahrnoval prohlídku centra Liberce, krásné zoologické zahrady a následný výšlap na Ještěd, při kterém někteří aktivní jedinci pokořili při výstupu rychlostní rekord.

V dalších dnech jsme se vydali na pochod po Jizerských horách, na Frýdlantské cimbuří, navštívili frýdlantský zámek, neplánovanou zkratkou si prodloužili túru, projeli se parním vlakem a prohlídli malebnou zříceninu hradu Oybin.

„Když nemůžeš, ještě třikrát můžeš!“ I toto rčení se vyplnilo - šlo se totiž na paintball! Na únavu se rychle zapomnělo a jen málo maskáčových overalů zůstalo čistých. Kde jinde si člověk může beztrestně vystřelit na svého vyučujícího?

Cesta domů uběhla stejně rychle jako celá odborná exkurze. Nyní se jen můžeme těšit na další, pro nás již poslední odbornou exkurzi ve čtvrtém ročníku.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 27. června 2017, Jana Očadlíková - 3.A

další aktuality »