Jeden ekologický den v roce

Prázdniny jsou za dveřmi a my, žáci I. ročníku oboru Prodavač, jsme se rozhodli v pátek 23. června 2017 navštívit zvířecí říši – ZOO Ostrava.

ZOO se nachází v ostravské Stromovce na území městského obvodu Slezská Ostrava. Celou rozlohou zaujímá velikost takřka 100 ha. Areál tvoří smíšený les, louky a čtyři velké rybníky. V současné době je v ní chováno více než 270 druhů zvířat v 1 300 kusech.

Hned u vchodu nás přivítali plameňáci a postupně bylo k vidění mnoho dalších zvířat v pěkných pavilonech, výbězích a voliérách. Kochali jsme se nejen zvířaty, ale nadchly nás i pěkné procházky do odlehlejších částí, které jsou spíše pro relaxaci a zklidnění. Všude jsou dostupné aktivity ve formě dětských hřišť, dostatek příležitostí se po celý den najíst a také spousta stánků s pitím, různými dobrotami a suvenýry. V této zoologické zahradě si jistě každý našel své oblíbené zvíře či expozici. Naši snahou bylo chovat se ekologicky, nezatěžovat planetu Zemi a hlavně neodhazovat odpadky, kde nás jen napadne. Jeden ekologický den v roce stmelil i náš kolektiv, kde jsme byli všichni zajedno.

Celý den byl plný nejen krásných zážitků, ale také užitečných informací.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 8. července 2017, Anna Vehovská – UOV

další aktuality »