Mezinárodní školení DofE

Ve dnech 16. – 20. června 2019 proběhlo v bulharské Sofii první mezinárodní setkání koordinátorů DofE. Třídenní školení probíhalo v rámci projektu Erasmus+ a zúčastnili se ho vždy tři vybraní zástupci z ČR, Litvy, Nizozemska a Bulharska v doprovodu svých regionálních manažerů DofE. Součástí programu bylo i slavnostní předávání certifikátů a odznaků více než 60 absolventům bronzové úrovně programu DofE Award, které se konalo na The American College of Sofia.

Co je to DofE?

DofE (Duke of Edinburgh) je vzdělávací program, který mladým lidem od 14 do dovršení 25 let umožňuje rozvíjet své dovednosti a aktivně využívat svůj volný čas. Program je součástí celosvětové prestižní Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu a už od roku 1956 podporuje mladé lidi v desítkách zemí po celém světě.

Účastníci programu DofE (tzv. “Dofáci”) si stanovují vlastní cíle, které jsou zároveň dostatečnou výzvou pro jejich osobní rozvoj. Program DofE je dostupný pro všechny, je nesoutěžní a je postaven na principu dobrovolnosti.

Více na: https://www.dofe.cz/cz/co-je-dofe-rodice/

Naše škola se do programu DofE zapojila v letošním školním roce a rádi bychom v něm dále pokračovali. Mezinárodní setkání tak bylo výbornou příležitostí k získání potřebných informací, cenných rad a zkušeností od koordinátorů ze škol, kde program úspěšně funguje již více než 10 let.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 27. června 2019, Mgr. Olga Klimentová

další aktuality »