Exkurze třída 4.C

SPoslední tři léta přitahovala naši třídu atmosféra velkého světa. Nezapomeneme třeba na smíchovskou "MALOU ITÁLII", poslední "PLAVBU TITANICU", vídeňskou ALBERTINU i adrenalinovou jízdu v PRÁTRU, brněnskou VILLU TUGENDHAT, REDUTU a KOISHI.

Volba, kam letos, padla na Olomouc. Pročpak tam? Přecejen, je to univerzitní město s prestižními obory (práva, medicína, pedagogika). Místo soužití mnoha rozdílných kultur. Pulzující centrum každodenního života (divadlo, kavárny a bary, hospody). Stopa minulosti (Václav III., Mozart, Mendel). Svět designu (THEATRE, PRACHÁRNA). Nové nápady ve starém hávu (květinová výzdoba z podzimní FLORY v gotických a barokních chrámech).

A víte, kde je v Olomouci k vidění ručkující a nadávající socha zloděje v mikině. Který kontroverzní umělec ji vytvořil? Kolik kašen spatříte při procházce oběma náměstími ve středu metropole? Jak často v týdnu se ozve kohout na Svolinského orloji?

Co byste si určitě neměli nechat ujít (podobně jako my 11.10. 2018)? Čtyřhvězdičkový hotel THEATRE, který za pouhých 400,- Kč/den nabízí špičkovou wellness péči s vinným barem. Proč toho nevyužít... Anebo odjeďte obdivovat umění šéfkuchaře Přemka Forejta v ENTRÉE, pochutnejte si na menu "Le Ciel/L'Eau/La Terre/L'Air a poznejte autentická vína (Dolní Bojanovice, Znojmo, Velké Bílovice). Chcete-li se dozvědět více, prohlédněte si www stránky či Instagram.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 17. října 2018, Mgr. Jana Kudělová

další aktuality »