Akce Rendez-vous à la Française

Dne 17. 10. 2018 se žáci naší školy zúčastnili akce Rendez-vous à la Française v Ostravě, kterou pořádal Krajským úřad Moravskoslezského kraje. Akce byla zaměřená na nabídku frankofonního vzdělávání a zaměstnání v Moravskoslezském kraji. Odpoledne zahájil vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Paedr. Libor Lenčo, který zdůraznil možnosti nabízející znalost francouzského jazyka. Uvedl také, že v České republice je 500 poboček francouzských firem a s tím souvisí 100 000 pracovních míst.

V rámci kulatého stolu vystoupili např. ředitel Alliance Française v Ostravě pan Thomas Dougin, za Ostravskou univerzitu vedoucí katedry romanistiky filosofické fakulty Mgr. Zuzana Honová, za projekt Erasmus projektový manažer Odboru evropských projektů Mgr. Michaela Mangelová, za Campus France Česká republika paní Elisa Pekelder, za IBM Brno pan Nicolas Bitaudeau, program rok v Lorinsku představila Barbora Golová. Celou akci moderovala paní Hélène Buisson, atašé pro francouzský jazyk z Francouzského velvyslanectví.

Akce byla vedena dvojjazyčně, žáci tak měli možnost ověřit si své znalosti francouzštiny v praxi. V rámci interaktivních workshopů se také soutěžilo a náš tým obsadil pěkné 2. místo.

Závěr patřil otevřenému fóru s přítomnými institucemi a podniky pro žáky SŠ a jejich vyučující. Za všechny jmenujme alespoň Masarykovu univerzitu v Brně či firmu Okin v Ostravě.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 26. října 2018, Mgr. Simona Kokořová

další aktuality »