Projekt KROKUS

Již podruhé se škola zúčastnila Projektu Krokus, který je určený pro žáky starší 11 let a který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. 

A proč jsme se Projektu vlastně zúčastnili? Protože je to skvělá možnost, jak jednoduchou a nenásilnou formou přiblížit mladým lidem tematiku 2. světové války, holocaustu a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu.

Žáci třídy 1KP (Eliška Poliaková, Natállie Kolarczyková, Štěpánka Miková, Nikola Chlebková, Klára Kučerová, Tomáš Kubala a Filip Čermák) zasadili cibulky žlutých krokusů jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, které zemřely během holocaustu. Žlutá barva totiž připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. Pokud bude přát počasí, cibulky krokusů vykvetou již na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).

Fotografie Fotografie

Vloženo: 16. listopadu 2018, Mgr. Veronika Stejskalová

další aktuality »