Zahraniční letní praxe – Anglie

V loňském školním roce jsme zahájili spolupráci s hotelovým řetězcem English Lakes Hotels Resorts & Venues (englishlakes.co.uk), jehož hotely jsou umístěny v krásném prostředí národního parku Lake District v severozápadní Anglii. V první zkušební sezóně bylo vybráno osm žáků školy, kteří svou povinnou letní odbornou praxi absolvovali ve dvou hotelech nacházejících se u největšího anglického jezera Windermere, a to jako obsluha v restauraci, v baru a v kavárně.

Letošní praktikanti byli se svou tříměsíční praxí v hotelech The Wild Boar Inn a Low Wood Bay v této nové destinaci velmi spokojeni. Ocenili zejména výborné platové podmínky, včetně zajímavých bonusů k platu, přátelské a vstřícné kolegy i jazykový přínos této praxe pro svou maturitní zkoušku, která je čeká již za několik měsíců. Někteří dokonce uvažují i o další spolupráci s tímto hotelovým řetězcem po ukončení studia na střední škole.

Své nadšení a spokojenost s prací našich žáků vyjádřil také výkonný ředitel řetězce tím, že je pozval na závěrečnou slavnostní večeři v nově otevřené restauraci Blue Smoke. Na osobní pozvánce našel každý z našich praktikantů nejen příslib několikachodového menu, ale také poděkování za skvěle odvedenou práci s dodatkem, že je kdykoliv znovu rádi v budoucnu přivítají.

Hotelový řetězec i naše škola plánují na základě letošní oboustranné spokojenosti pokračovat v této úspěšné spolupráci. V dalším roce žákům třetího ročníku nabídneme 12 pracovních míst v obsluze a 5 pracovních míst v kuchyni, a to celkem ve čtyřech hotelech v okolí jezera Windermere. Pro letošní maturanty pak také anglický zaměstnavatel přichází s nabídkou práce na plný úvazek.

Plánovaná info schůzka pro zájemce o tuto letní praxi (případně o zaměstnání v této destinaci) se bude konat ve středu 10. října 2018 za účasti vedení hotelového řetězce English Lakes Hotels Resorts & Venues.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 24. září 2018, Mgr. Olga Klimentová

další aktuality »