Exkurze do Olomouce, Brna a Vídně

Ve dnech 10. a 11.ledna 2019 jsme se my, studenti druhého ročníku oboru Cestovní ruch, vypravili na odbornou exkurzi do Olomouce, Brna a také jsme navštívili veletrh Ferien Messe Wien ve Vídni.

Sraz jsme měli u jídelny Zelený jelen v Opavě a v sedm ráno jsme se vydali autobusem do Olomouce. Většina z nás cestu prospala, protože mnozí vstávali brzy, aby se včas dostali na místo srazu.

První den jsme strávili poznáváním a průvodcováním výše zmiňovaných měst. Během prohlídek měst sice nesněžilo, teploty v Olomouci však klesly pod nulu a my se nemohli dočkat, až se ohřejeme v restauraci či kavárně. V Brně už taková zima nebyla, ale byli jsme po náročném dni unavení a těšili jsme se na ubytování na studentských kolejích - na teplou sprchu a pohodlnou postel.

Někteří z nás se večer vydali do Mahenova divadla v Brně na představení “Apartmá v hotelu Plaza”. To se všem moc líbilo.

Druhý den, kolem půl osmé ráno, jsme opustili ubytování a vydali se do Vídně na veletrh cestovního ruchu, který byl propojen s autosalonem. Veletrh byl rozdělen na čtyři pavilony - pavilony A a B byly zaměřeny na cestovní ruch. V prvním pavilonu jednotlivé státy jako například Egypt, Slovinsko, Řec-ko i Česká republika či Slovensko měly svůj stánek. Prezentovaly svou zemi, rozdávaly různé propa-gační materiály. Ve druhém pavilonu jsme se seznámili se spolkovými zeměmi Rakouska - také zde byla ochutnávka charakteristických specialit jednotlivých krajů téměř u každého stánku. Ve zbylých dvou pavilonech jsme navštívili obrovský autosalon a každý z nás si zde našel své “vysněné auto”, většinou v řádech milionů korun. Vystavena byla také ta cenově dostupná.

Veletrh jsme si všichni náramně užili, protože nás zaujal svým pojetím a velkolepostí. Večer jsme se vraceli domů unavení, ale plní nových zážitků a zkušeností. Těšíme se na další exkurzi, kterou pod-nikneme již v dubnu do Prahy.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 11. února 2019, Monika Pedacková 2.A

další aktuality »