ZLATOVAR CUP OPAVA 2019

Dne 7.3. 2019 se konalo v restauraci VESNA, patřící Střední škole hotelnictví a služeb a VOŠ Opava školní kolo soutěže ve znalostech o historii piva, pivovarnictví, skladování, sanitaci a manipulaci s pivem s praktickou ukázkou správného čepování a servisu piva.

Akce se konala již tradičně v prostorách školní restaurace Vesna, v Tyršově ulici 20 a záštitu nad tímto kláním převzala firma Tomáše Kolka Věžička, spol s r.o.

Ze čtvrtečního kola postoupili tři nejlepší účastníci školy do kola regionálního, které se konalo v pátek 8.3. 2019 ve stejných prostorách.

Po prezenci, představení hlavního sponzora soutěže firmy Věžička s.r.o., vylosování pořadí a slavnostním uvítání zahájili studenti soutěž nejdříve náročným písemným testem z odborné terminologie a slangu, následovala praktická část, kdy soutěžící v časovém limitu 3 minut museli zvládnout načepovat dvě piva o obsahu 0,5 litru klasického světlého ležáku. Porotě z řad gastronomických odborníků a sládků pak předložili soutěžící to kvalitnější a na pohled hezčí. Každý účastník si musel připravit sklenice, pivní podtácky, příručník a poté servírovat dle veškerých zásad správného servisu to tzv. naše pivo – tedy správně vychlazené, na míru načepované a s pořádnou hutnou vysokou čepicí.

Hodnotila se:

  • přesná míra
  • pevnost, kvalita a výška pěny
  • technická správnost natočení
  • způsob provedení
  • estetický dojem a časový limit.

Soutěže se za naši opavskou Střední školu hotelnictví a služeb a VOŠ zúčastnili studenti Iveta Urbášková ze 3.B, Lucie Ambrožová ze 2.B a Hudeček Kamil ze 3. ročníku H6. Naše družstvo vybojovalo krásné první místo. Na druhém místě se umístila Střední škola prof. Zd. Matějčka z Ostravy – Poruby a bronz putoval do Frýdku-Místku na Střední školu gastronomie, oděvnictví a služeb, p.o.

Ivetě Urbáškové z opavské Hotelovky se podařil husarský kousek, když po oba dny obsadila vždy první místo v jednotlivcích. Druhá byla Makovičková Eva ze Střední škola prof. Zd. Matějčka a třetí Studená Natálie z ostravského AHOLU. Teoretické i praktické znalosti všech soutěžících byly obdivuhodné. Kromě našich studentů z SŠHS a VOŠ Opava se tohoto klání zúčastnili i studenti z ostravského AHOLU, SŠSS z Krakovské, Střední školy prof. Zd. Matějčka z Ostravy – Poruby, Frenštátu pod Radhoštěm, Českého Těšína, Havířova, Frýdku-Místku a SOU DAKOL, s.r.o., Petrovice u Karviné.

Všem přítomným fandili i ředitelé odborných škol.

Děkujeme a gratulujeme.

Fotografie Fotografie

Vloženo: 26. březen 2019, Mgr. Jiří Vizauer

další aktuality »