Odborná exkurze do Prahy třídy 2.A cestovního ruchu

Ve dnech 23. – 26. 4. 2019 žáci 2. A cestovního ruchu absolvovali povinnou odbornou exkurzi do Prahy, která navazuje na předmět dějiny kultury a je součástí praxe cestovního ruchu. Exkurzi v rámci praxe také sami skoro celou zajišťovali (jízdenky, objednávky prohlídek, divadla apod.).

Již první den byli sami sobě průvodci. Čekal nás Pražský hrad (chrám sv. Víta, Starý královský palác, bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička) a celá Malá Strana včetně Karlova mostu a Kampy.

Druhý den jsme začali prohlídkou židovského města s profesionálním průvodcem. Poté již opět průvodcovali sami studenti, a to památky Starého Města pražského. Večer si odpočinutili v divadle ABC při komedii N. V. Gogola Revizor.

Třetí den žáky čekala zajímavá exkurze na letiště Václava Havla, památky Nového Města pražského a den zakončila večerní prohlídka Petřína.

Poslední den zbývalo „odprůvodcovat“ Vyšehrad a konečně přišlo i pár hodin volna před odjezdem domů. Program byl náročný, ale Praha vyžaduje svou pozornost a nenechá se odbýt.

Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 7. května 2019, Mgr. Dominika Horáková

další aktuality »