Studentská expedice DofE na jižní Moravě

Naše škola dokončuje tento školní rok první ročník realizace programu DofE mezi studenty II. a III. roč. oboru Cestovní ruch.

Program DofE je tady od toho, aby žákům a studentům pomohl zdolat výzvy, které by chtěli sami překonat a splnit si sny, které mají. V programu se žáci dlouhodobě a pravidelně věnují aktivitám ve čtyřech oblastech: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice. Vstup do programu je dobrovolný a jeho účastníci mezi sebou nesoutěží.

Zapojení studenti realizovali v rámci bronzové úrovně programu v měsíci květnu nejprve tzv. cvičnou a následně ostrou expedici. Cvičná expedice proběhla v nedalekém Kajlovci a okolí a ostrá na jižní Moravě na Pálavských vrších v okolí města Mikulov.

Žáci během obou expedic zažili množství dobrodružství. Hledali kešky v rámci geocachingu, spali ve stanu, vařili si vlastní jídlo na plynových vařičích, učili se různými způsoby rozdělávat oheň (třeba i křesadlem či pomocí alobalu a tužkových baterií), překonávali vodní toky, při přechodech se orientovali podle mapy a nabírali tak zkušenosti k přežití ve volné přírodě.

Obě expedice si doufám užili plnými doušky a snad budou pokračovat do další tzv. stříbrné úrovně.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 30. května 2019, Mgr. Petr Láznička, DiS

další aktuality »