Nejen za vínem na jižní Moravu

V rámci předmětu Praxe se studenti III. roč. oboru Cestovní ruch vydali na pětidenní cvičnou odbornou exkurzi na jižní Moravu. Akci s vyučujícím na hodinách předem připravili a vyzkoušeli si reálnou práci průvodce cestovního ruchu. Během exkurze toho zažili a navštívili opravdu mnoho. Navštívili kapucínskou hrobku s mumiemi mnichů, podzemní temné katakomby brněnského hradu Špilberk, ochutnali pivo na exkurzi ve Starobrnu, zastříleli si během paintballu, pluli na lodi na netradiční hrad Veveří po Brněnské přehradě, viděli největší vinný sud v České republice, stejně tak jako zámecké expozice v Mikulově či v Lednici, projeli se po zámecké Dyji k Janohradu a realizovali výstup na zříceninu hradu Děvíčky nad obcí Pavlov s jedinečným archeoskanzenem. V neposlední řadě degustovali kvalitní vína v moderním prostředí vinařství Volařík za poutavého výkladu zdejšího obchodního zástupce.

Smyslem celé akce bylo naučit se obdobné zájezdy připravit a také odborně odprůvodcovat. Akce se určitě vydařila a příští rok čeká naše třeťáky ještě delší a náročnější výjezd do zahraničí. Cílovou destinaci momentálně vybírají.

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Vloženo: 3. června 2019, Mgr. Petr Láznička, DiS.

další aktuality »