DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

proběhne 3. února 2021 on-line za

Pro UČEBNÍ OBORY, NÁSTAVBOVÝ OBOR PODNIKÁNÍ, MATURITNÍ OBOR HOTELNICTVÍ a CESTOVNÍ RUCH ve dvou samostatných vstupech.
První vstup: od 15:00 do 15:30  a druhý vstup od 16:00 do 16:30

About
About
About

Jak se připojit ?

Pokud se budete připojovat pomocí počítače nebo notebooku, není nutné instalovat žádnou speciální aplikaci. Pokud však pro připojení použijete mobilní telefon, je nutné si aplikaci MS TEAMS INSTALOVAT PŘEDEM.

NEPOUŽÍVEJTE STARŠÍ WEBOVÝ PROHLÍŽEČ MICROSOFT EXPLORER! nemusí vše fungovat správně.

Po kliknutí na odkaz připojit se na Den otevřených dveří, vyskočí následující okno, které se Vás ptá, jakým způsobem se k MS TEAMS chcete připojit. Nelekněte se ho :-) a postupujte následovně:
Nejdříve odklikněte dotaz: „Spustit aplikaci Microsoft Teams?“ – Dejte „Zrušit“ Potom klikněte na Pokračuj v tomto prohlížeči, chvíli počkejte a spustí se připojení a stačí kliknout na tlačítko Připojit se.


V případě problému s připojením napište email na adresu janik@sshsopava.cz, nebo zavolejte na telefonní číslo 602 657 818.


Dotazy můžete zadávat pomocí online chatu, nebo přímo, kdy je nutné mít mikrofon a sluchátka.

3. února 2021 od 15:00 první a od 16:00 druhý vstup.

Video prezentace školy

Program dne otevřených dveří

Úvodní slovo bude mít ředitel školy Mgr. Martin Ruský, který Vám představí naši školu a pohovoří o podmínkách přijímacího řízení, obecných předpokladech ke studiu. Mgr. Milan Šmíd, statutární zástupce představí jednotlivé maturitní a učební obory, dále Vám podá informace o stipendiích, odborných kurzech a praktické výuce.

PRVNÍ VSTUP

proběhne on-line
od 15:00

3. února 2021

 • Informace o škole
 • Přijímací řízení
 • Maturitní obory
 • Učební obory a nástavbové studium Podnikání
 • Odborné kurzy a praxe
 • Prostor pro dotazy

DRUHÝ VSTUP

proběhne on-line
od 16:00

3. února 2021

 • Informace o škole
 • Přijímací řízení
 • Maturitní obory
 • Učební obory a nástavbové studium Podnikání
 • Odborné kurzy a praxe
 • Prostor pro dotazy


Nabídka studia

4

vystupující

3

maturitní obory

7

učebních oborů

3

půlhodinové vstupy

Virtuální prohlídka školních budov

Hlavní budova školy na ulici Tyršova 34, Opava, zde probíhá výuka maturitních oborů Hotelnictví a Cestovní ruch.

Budova školy na ulici Husova 6, Opava, zde probíhá výuka učebních oborů a nastavbového oboru Podnikání.

Školní restaurace VESNA, budova školy na ulici Tyršova 20, Opava, zde probíhá praktická výuka studentů maturitních oborů.

Schinzelův dům, budova školy na ulici Svobody 4, Opava, zde probíhá praktická výuka studentů učebních oborů.

Proč studovat právě u nás?

JSME ŠKOLA PLNÁ ŽIVOTA ! Snažíme se naplňovat naše motto v praxi.

01

NÁŠ CÍL

Naším vzdělávacím cílem jsou úspěšní mladí lidé, kteří naleznou uplatnění ve svém oboru, ať už v praxi, anebo při dalším studiu - nabízíme širokou paletu maturitních a učebních oborů, taktéž nástavbové studium Podnikání a Vyšší odborné vzdělávání.

02

KVALITNÍ VZDĚLÁNÍ

Studium na naší škole není jednoduché, po studentech požadujeme plnění povinností v teoretickém i praktickém vyučování. Klademe důraz především na společenské vystupování a chování studentů. Odměnou za tento přístup poskytujeme studentům kvalitní vzdělání, s vysokou mírou uplatnění v praxi.

03

VÝUKA JAZYKŮ

Výuka cizích jazyků je nedílnou a důležitou součástí studia na naší škole a je jí věnována značná pozornost. Žáci mají povinná výuku jazyka anglického a dále volitelně francouzského, německého nebo ruského, v oboru Cestovní ruch začínají žáci ve 3. ročníku s výukou třetího cizího jazyka. Součástí cizojazyčné výuky je odborná zahraniční praxe, výměnné pobyty a zájezdy do zahraničí.

05

STIPENDIA

V učebních oborech Řezník – uzenář, Pekař a Výrobce potravin poskytuje škola za podpory zřizovatele KÚ MSK a sociálních partnerů poskytuje motivační a prospěchová stipendia.

04

MODERNÍ ZÁZEMÍ

Výuka probíhá v moderně vybavených odborných učebnách, zaměřených na výuku gastronomie, odborných předmětů a jazykových učeben. V rámci výuky učebních oborů se zaměřujeme na komplexní přípravu jak v oblasti teoretické, tak i praktické příúpravy. Žáci působí v mnoha provozovnách např. Mondeléz ČR Biscuit Production s.r.o., hypermarket Globus ČR, k. s. Opava, Slezská pekárna v Opavě, Pekařství a cukrářství Knappe Opava, Bivoj a.s. a mnoho dalších

06

ZAHRANIČNÍ PRAXE

Naši studenti mohou absolvovat odbornou praxi v mnoha zahraničních zařízeních, se kterými naše škola dlouhodobě spolupracuje. Od roku 1995 je organizován výměnný pobyt žáků mezi naší školou a školou Luise-Büchner-Schule (LBS) Freudenstadt. Německá škola LBS se nachází v městečku Freudenstadt ve spolkové zemi Badensko-Würtembersko v pohoří Schwarzwald.

Napište nám dotaz

 • Emailová adresa

  skola@sshsopava.cz

 • Telefonní číslo:

  +420 553 711 428

 • Adresa:

  Tyršova 34, Opava, 746 00